niedziela, 27 listopada 2011

Poradniki ♥

Na początek :
Poradniki, co to takiego?
Jesteś w czymś specjalistą? Masz ciekawe hobby? Przez przypadek odnalazłeś ciekawe rozwiązanie problemu? Podziel się nim ze wszystkimi i zdobywaj dodatkowe punkty! 
Za każdy dodany poradnik dostaniesz 50 punktów a nawet więcej! Jednak pamiętaj, poradniki muszą być kompetentne i pomocne innym - wszystkie poradniki będą moderowane zanim je opublikujemy w Zapytaj.com.pl 
Obecnie nie są gotowe i nie można ich zrobić.

A więc :

Tworzenie poradnika możemy opisać w kilku punktach:

1. Wybór tematu (lub zaproponowanie nowego tematu).

2. Zapisanie się do pisania poradnika.

3. Pisanie poradnika.

4. Zgłoszenie poradnika do recenzji.

5. Poradnik zostaje opublikowany.


Ta długa droga od tematu do poradnika ma zapobiegać powstawaniu dziesiątek poradników o niskiej jakości oraz poradników z treściami skopiowanymi z Internetu bez podania źródła.


Opis szczegółowy:


1. Wybór tematu (lub zaproponowanie nowego tematu).


Zawsze zanim wybierzemy temat zastanówmy się, czy czujemy się w nim wystarczająco mocni. Nie mogę to być przypuszczenia, ale fakty podparte wiedzą i doświadczeniem. Każdy jest w czymś dobry, po prostu nie wybierajmy tematów, na których się nie znamy.

Żeby wybrać temat wchodzimy na stronę: [LINK]

Na początku na liście znajdują się wszelkie dostępne aktualnie tematy poradników. Na górze mamy listę kategorii głównych - kliknięcie w którąś spowoduje zawężenie tematów tylko do tej kategorii. Będzie nam łatwiej wybrać!


A co zrobić jeśli nie ma żadnego tematu, na który chcę napisać poradnik?


Wystarczy przewinąć stronę trochę niżej, a zobaczymy ten formularz:

Wpisz tam temat poradnika, który chcesz napisać i kliknij "Dodaj propozycję".


Pamiętaj, że temat poradnika powinien mieć formę pytania lub twierdzenia wyraźnie określającego treść poradnika. Dopuszczalna forma to zarówno: "Jak ugotować tradycyjną zupę pomidorową?" jak i "Przepis na tradycyjną zupę pomidorową". Pamiętaj, że tematy takie same, lub podobne do już opisanych nie będę przyjmowane.


Zwykle następnego dnia poradnik jest już zaakceptowany (jeśli spełniał powyższe warunki). Czasami moderator zmienia minimalnie formę tytułu, na przykład poprawia ewentualne błędy ortograficzne.


Jeśli zaproponowany przez Ciebie temat poradnika zostanie zaakceptowany, musisz wykonać kolejny krok:


2. Zapisanie się do pisania poradnika.


Aby się zapisać do poradnika wystarczy, że na stronie z listą tematów klikniemy przycisk "Zapisz się" na prawo od tematu, do którego chcemy się zapisać:

Po zapisaniu się temat pojawi się w zakładce "Moje Poradniki" w menu użytkownika.

Wtedy możemy przejść do kolejnego kroku:


3. Pisanie poradnika.


Pamiętaj o rzeczy najważniejszej: nie chodzi o to, żeby znaleźć poradnik w Internecie, i go skopiować, dodając zdjęcie, czy jednozdaniowy wstęp. Chodzi o to, żeby samemu go napisać, korzystając ze źródeł! Najlepiej z wielu różnych, a nie z jednej ze stron z poradnikami w Internecie! Takie poradniki będą od razu odrzucane jako kopiowanie treści z Internetu.


Poradnik powinien być długi! Niewiele tematów da się opisać wyczerpująco w kilku zdaniach. Takie poradniki będą od razu odrzucane jako niekompletne, do rozbudowania.Aby zacząć pisać poradnik klikamy przycisk "Napisz" w zakładce "Moje Poradniki" lub jeśli już wcześniej zaczęliśmy pisać jakieś poradniki i chcemy je dokończyć, to wybieramy "Edytuj".

W każdej chwili możemy kliknąć przy poradniku, który piszemy, przycisk "Podgląd" aby zobaczyć, jak dany poradnik wygląda (a warto mieć na uwadze, że im lepszy poradnik, tym bardziej zadowoleni użytkownicy poradnika i tym więcej komentarzy do niego i "łapek w górę" :)Omg wątpie że to kto przeczyta no ale

napisałam dla tych co nie wiedzą :D 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz